Sardínia ako darček k Vianociam

 

 

V decembri som tuho rozmýšľala, čo kúpiť rodinke pod vianočný stromček. Asi poznáte. Chcela som niečo špeciálne, žiadne ponožky, knihy a šperky. A aj to špecialne nakoniec bolo. S bratom sme kúpili 4 letenky po 15€ a bookli ubytko na 3 noci. Prenajatú sme mali krásnu vilku so záhradou, v ktorej rástli pomaranče, mandarinky a citróny. Ubytko sme našli, ako inak, cez Airbnb.

Na osobu sme za noc zaplatili 11,50€ a vyšlo nás to približne rovnako, ako keby kúpime iné darčeky. A tie zážitky a spomienky z nových miest, sú veľmi príjemným bonusom, ktorý sa v peniazoch vyčísliť nedá.

Lacné letenky na Sardíniu

Odkedy som sa v decembri rozhodla, že na Vianoce kúpime s bratom rodinke letenky, sledovala som každý deň jednak Azair (vyhľadávanie z Bratislavy, priamy let, kamkoľvek, medzi januárom a marcom) a sledovala som aj lovcov leteniek, ktorí takéto tipy dávajú na weby, ako kadetadezaletsi. Veď to asi aj poznáte.

Jeden deň som našla letenky na Sardíniu, do Alghera za cca 30€ spiatočne s Ryanairom, čo už bola super cena. Skontrolovala som to ešte na stránke jetcost a tam mi pri platbe kartou vyhodilo cenu 15,48€. Nezaváhala som ani chvíľu, letenky som nakúpila (každú v separátnom inkognito okne a kúpu som potvrdila vo všetkých oknách hneď za sebou,pretože kúpiť 2 a viac leteniek naraz vychádzalo drahšie).

A bolo to tam! Behom hodiny mi prišli potvrdenia a Sardinka bola na travelhackerskej udici.

Viac tipov si pozri v tomto článku o tom, ako nájsť lacné letenky.

Ubytovanie na Sardínii

Následne som mala tak hodinku na booknutie ubytka. Neskúšala som nové vychytávky, Couchsurfing, ubytovanie na slepo, radšej som vsadila na istotku. Apartmán asi 10min pešo od pláže aj starého mesta, za prijateľnú cenu, ktorý som našla na Airbnb.

Louise, majiteľka apartmánu, mi odpovedala do hodinky, perfektnou angličtinou a odpovedala na všetky moje otázky so 100% presnosťou. Už vtedy som tušila, že nebude originál Talianka. A nemýlila som sa, s manželom Davidom sa na Sardíniu presťahovali pred rokmi, aby unikli sychravému britskému počasiu. Všetko bolo tip-top.

Od navigácie do apartmánu z letiska, cez tipy čo robiť v meste a kam na Sardínii ísť, čomu sa vyhnúť až po prekvapko vo forme neobmedzenej konzumácie citrusov, ktoré tam rástli na strome ako ultimátne BIOprodukty. Proste paráda. Za apartmán sme zaplatili 45€ na noc pre 4 ľudí.

…niečo o majiteľoch apartmánu

Louise a Davida určite odporúčam, vyvolávala vo mne veľmi príjemný pocit, že sa o nič nemusím starať, že je všetko zariadené. Bola úplne prirozdene priateľská a ochotná, a to sa cení.

Zistila som, že po presťahovaní sa na Sardíniu vlastne s manželom Davidom začali podnikať s nehnuteľnosťami a majú ich oveľa viac ako len tú jednu našu vilku. Niektoré priamo pri pláži, iné trochu ďalej. Zopár z nich sú brutálne luxusné domiská, iné sú krásne útulné apartmány.

Ak budete niekedy hľadať lowcostové, alebo aj trochu luxusnejšie ubytko na Sardinke, ako ju nazývam, Louise je určite správny kontakt. Všetko nájdete na algheroestates. 

Kedy ísť na Sardíniu? 

Louise s Davidom mi hovorili, že turisti začínajú chodiť v apríli a od mája sezóna fičí v plnom prúde až do októbra. My sme boli vo februári a bolo 10 – 20 stupňov, rýchlo sa to striedalo. Keďže bolo v Bratislave vtedy -5 stupňov a snežilo, bola to super zmena.

Chodili sme v jarno-jesenných bundách a boli sme úplne oki. Je pravda, že kúpať sme sa nekúpali – Sardínia nie je v Ázii, či v Indickom oceáne, ale v Európe. Vo všeobecnosti je na nej v zime približne o 15 stupňov viac ako u nás. Vraj je to obľúbená destinácia na Silvestra – je to blízko a teploty sú okolo 10 – 15 stupňov.

Sumár sumárum, myslím, že na výlet na Sardíniu sa dá ísť celoročne. Ak sa chcete aj kúpať, tak od mája do októbra.

Prebraté z Janka Travelhacker

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close